Vloerverwarming in de winter

2 min gelezen
railsysteem glazen schuifwand

Als het winter wordt en de temperatuur daalt, gaan alle verwarmingen massaal weer aan. Niks is fijner om dan lekker na werk thuis te komen in een warm huis. Om dan ook nog eens te zorgen dat je geen koude voeten hebt als je op sokken rondloopt hebben we de vloerverwarming. Je hebt verschillende manieren om de vloer te verwarmen. Zo kan dit door warm water, maar ook elektrisch. Als je kiest voor vloerverwarmingen die gebruik maakt van warm water, worden er verwarmingsbuizen verwerkt in de vloer. De buizen die in de vloer zitten kunnen op een CV-installatie worden aangesloten. Ook kunnen de buizen worden aangesloten op een waterpomp. Het water wordt verwarmd en gaat vervolgens de verdeler in, die het water door de vloerverwarmingsbuizen laat stromen. Omdat deze buizen op een bepaalde manier gerangschikt zijn warmt de vloer heel gelijkmatig op.

Hoe werkt een vloerverwarming? 

Wat de naam al zegt is een vloerverwarming, een verwarming gebouwd onder de vloer, om de vloer warm te maken. In de Romeinse tijd werden vloerverwarmingen al gebruikt. Dit deden ze door een warme luchtstroom in een holle ruimte onder de vloer te laten stromen. Tegenwoordig zijn er meerdere manieren om je vloer te verwarmen. Zo kan dit elektrisch, maar ook met warm water. De vloer wordt op een lage temperatuur verwarmd, daarnaast is de vloer ook egaal. Door deze twee dingen wordt de warmte heel erg geleidelijk afgegeven aan de vloer. De warmte die de vloer afgeeft wordt deels afgegeven aan de atmosfeer. Dit zorgt ervoor dat de ruimtes waar de vloerverwarmingen liggen ook verwarmd worden en het zo overal lekker warm is. Dus zelfs ruimtes met openslaande deuren krijg je lekker verwarmd!