Nieuwbouw of verbouw?

2 min gelezen
lekdetectiebedrijf

Je woont nu in een huis wat zeer oud is en verbouwen niet meer waard is. Je kan dan de overweging maken om voor een nieuwbouwwoning te gaan. Een verbouwing aan een oud huis wil niet altijd zeggen dat het dadelijk meer waard is. Vaak levert het meer kosten op dan dat het opbrengt. Je kan dan je woning te koop zetten en zoeken naar nieuwbouwprojecten of zelf een kavel zoeken om op te gaan bouwen. Het kan lonend zijn om voor een nieuwbouwwoning te kiezen wanneer je het gevoel hebt dat te aan een andere woning toe bent. Je bestaande woning kan je uiteraard aanpassen, maar wanneer je grote en veel aanpassingen moet doen dan gaan de kosten ook flink omhoog. Het is dan belangrijk om de juiste afwegingen te maken. Wanneer je toch gaat verhuizen kan het verstandig zijn om je woonverzekering na te kijken. Je vindt verschillende Woonverzekeringen op Overstappen. Op deze site vindt je diverse woonverzekeringen die je met elkaar kan vergelijken. Een woonverzekering is een combinatie van verschillende verzekeringen zoals een opstalverzekering en een inboedelverzekering. 

Kiezen voor verbouwing

Het is niet altijd realistisch om te kiezen voor een nieuwbouwwoning. Heb je het financieel niet al te breed of heb je het er niet voor over om een nieuwbouw woning te kopen dan is een verbouwing vaak interessanter. dit geldt vooral als het om een gedeelte van de woning gaat of als het om een kleine verbouwing gaat zijn de kosten vaak ook niet zo heel hoog. Wanneer de woning verder nog in redelijk goede staat is kan de waarde van je huis omhoog gaan waardoor je de verbouwing daardoor terug kan verdienen. Ben je zelf handig met verbouwen dan kan je de klus waarschijnlijk zelf nog uitvoeren. Dat scheelt dan weer in de financiële kosten. Ook als je in een leuke buurt woont er niet weg wilt is een verbouwing een betere optie dan verhuizen. Wanneer je klaar bent met de verbouwing is het raadzaam om je inboedelverzekering na te laten kijken of deze nog up to date is. Vaak vergeet je om verzekeringspolissen te controleren. In de loop van de jaren koop je nieuwe spullen. Je moet dan niet onderverzekerd zijn mocht er wat gebeuren in je woning. Een inboedelverzekering dekt alles wat in je huis staat en wat je mee kan nemen met een verhuizing zonder dat het kapot gaat bijvoorbeeld je meubels of technische apparatuur.