Is renovlies ‘het’ nieuwe materiaal voor behangen?

2 min gelezen
renovlies

Renovlies is een relatief nieuw materiaal dat veel gebruikt wordt voor behangen. Het wordt gemaakt van gerecycled papier en is sterk en duurzaam, wat het populair maakt voor gebruik in huizen en kantoren. Er zijn een aantal voordelen aan het gebruik van behangpapier. Ten eerste is het milieuvriendelijker dan andere behangmaterialen, aangezien het gemaakt is van gerecycled papier. Ten tweede is het eenvoudig aan te brengen en te verwijderen, wat het ideaal maakt voor mensen die regelmatig van behang willen veranderen. Bovendien is behangpapier sterk en duurzaam, wat betekent dat het langer meegaat dan sommige andere behangmaterialen. Een ander voordeel van behangpapier is dat het beschikbaar is in een breed scala aan kleuren en patronen, zodat je altijd iets kunt vinden dat bij je interieur past. Het is ook gemakkelijk te onderhouden en kan worden gereinigd met een vochtige doek. Hoewel renovlies veel voordelen heeft, is het niet altijd de beste keuze voor behang. Het is bijvoorbeeld niet geschikt voor gebruik in vochtige ruimtes, zoals badkamers, vanwege het gebruikte papier. Bovendien kan het sommige mensen storen dat het niet helemaal glad is na het aanbrengen, wat kan leiden tot een oneffen oppervlak. 

renovlies

Andere opties

Er zijn ook andere opties om te overwegen als het gaat om behangen. Sommige mensen kiezen bijvoorbeeld voor vinylbehang, dat gemaakt is van PVC en daarom bestand is tegen vocht en gemakkelijk te reinigen is. Het is ook beschikbaar in een breed scala aan kleuren en patroontjes, maar het kan duurder zijn dan renovlies en sommige mensen vinden de geur van PVC onaangenaam. Er is ook traditioneel papierbehang, dat gemaakt is van natuurlijk papier en beschikbaar is in een breed scala aan kleuren en patroontjes. Het kan echter moeilijker zijn om aan te brengen en te verwijderen dan renovlies en het is niet zo sterk of duurzaam.