Eigenaar van een woning of bedrijfspand? Onderhoud en reinig het nauwgezet!

2 min gelezen
WijReinigen

Wanneer je de eigenaar bent van een woning of een bedrijfsgebouw, dan heb je minimaal de morele verplichting om dit pand op een goede manier te onderhouden. Een goed onderhoud is namelijk cruciaal voor het in stand houden van de financiële waarde van het pand. Daarnaast komt een deugdelijk onderhoud natuurlijk ook je eigen woon- en/of werkcomfort ten goede. Afijn, de dagelijkse taken met betrekking tot reiniging en schoonmaak vallen meestal wel zelf op te pakken, maar er zijn ook taken die je het best door een extern schoonmaakbedrijf (ook wel onderhoudsbedrijf genoemd) als WijReinigen kunt laten uitvoeren. Doorgaans gaat het dan om taken die eens per jaar, of zelfs een keer in meerdere jaren, moeten uitgevoerd worden. Om welke taken het dan zoal gaat lees je hieronder.

WijReinigen

Welke aspecten vallen onder een goed gebouwenonderhoud?

Onder meer de volgende aspecten vallen onder een deugdelijk gebouwenonderhoud:

  • Het reinigen van dakgoten en dakpannen.
  • Het schoonmaken van zonnepanelen.
  • Het reinigen van de gevel.
  • Het grondig reinigen van de betegeling of vlonderplanken in je tuin.
  • Het schoonmaken van de tuinafscheiding, zoals een schutting of een muur.
  • Het verwijderen van graffiti of verfvlekken.
  • Het elimineren van vastgeroest kauwgom.

Tips voor het vinden van een ideaal onderhoudsbedrijf

Als je inderdaad het voornemen hebt om een extern onderhoudsbedrijf in te schakelen voor het onderhoud van het pand dat je in het bezit hebt of huurt, dan is het zaak naar een bedrijf uit te kijken met een aantoonbaar goede staat van dienst op dit gebied. De manier waarop de resultaten tot stand komen is daarnaast ook belangrijk. Idealiter gebruikt men bijvoorbeeld in het geheel geen chemische middelen. Deze zijn namelijk slecht voor het milieu. Ook het schoonmaken onder hoge druk is niet altijd aan te raden. Beter is het om in te zetten op technieken die een langdurig en overtuigend resultaat teweeg brengen.

Meer verhalen