Loungesets die het hele jaar door buiten kunnen staan

1 min gelezen

Wanneer je naar loungesets gaat kijken, vraag je je toch altijd af of de sets niet snel minder mooi worden wanneer ze in de winter en met slecht weer buiten staan. Kunnen de kussens van de stoelen en de banken wel tegen een harde wind? En wordt regenwater niet geabsorbeerd door de kussens? Is het frame wel onderhoudsvrij? En wat gebeurt er met het tafelblad als deze lang buiten staat? Het antwoord op deze vragen is bij elke set verschillend. Zo kunnen sommige materialen beter tegen de weersomstandigheden dan andere. Teakhout is bijvoorbeeld erg duurzaam, maar kan wel wat minder mooi worden als het vaak en lang buiten staat. Het krijgt dan een soort witgrijze kleur, die je vaak ziet bij tuinmeubels. Je kunt deze verkleuring voorkomen door het hout één maal per één of twee jaar schoon te maken met speciale schoonmaakmiddelen.

Aluminium: duurzaam én modern

Verreweg één van de handigste materialen voor jouw tuinmeubels is aluminium. Aluminium is volledig onderhoudsvrij, zodat je geen extra werk hebt aan de tuinmeubels. Bovendien kan het het hele jaar door buiten blijven staan. Wel is het dan verstandig om een geschikte beschermhoes aan te schaffen, zodat je zeker weet dat je tuinmeubels schoon en netjes blijven. De kussens van de loungebanken zijn waterafstotend en erg stevig, zodat ze comfortabel zitten. Een ideale loungeset, dus.