Energie opslag Nederland

2 min gelezen

Nederland loopt qua duurzame energie nog achter op andere landen, maar die achterstand wordt langzaam ingehaald. Er komen steeds meer zonnepanelen op huizen, de eerste zonneparken zijn aangelegd en ook windparken op zee worden steeds groter. Daardoor zal de CO2-uitstoot van het land dalen. Maar de onbetrouwbaarheid van zon en wind brengt een risico met zich mee: een land kan ineens zonder stroom zitten.Om dat te voorkomen worden er allerlei stroomverbindingen aangelegd met andere met buurlanden. Het idee is dat er bij stroomtekorten wat wordt bijgekocht van de buurlanden en bij overschotten deze landen een hand toereiken. Het nadeel hiervan is dat als er een overschot aan duurzame stroom is, de buurlanden het niet nodig zullen hebben. En als er een tekort is, zitten buurlanden met hetzelfde probleem. Meer hierover vindt je op https://www.bredenoord.com/nl/energie-opslag/.

Opslaan van energie

Op momenten dat er te veel duurzame stroom wordt opgewekt kan je het dus opslaan. Een goede methode hiervoor is de pumped hydro power. Overtollige stroom drijft pompen aan die water van laag naar hoog pompen, naar een hoog gelegen meertje. Valt de wind stil, dan laat je het water weer naar beneden stromen, langs turbines en generatoren die elektriciteit maken. Alleen heeft Nederland geen echte hoogteverschillen, dus moet je de grond in om een hoogteverschil te krijgen. Het opslaan van energie is dus niet alleen duurzaam, maar ook kostenbesparend. De opgeslagen energie kun je ook gebruiken op plekken waar er snachts geen stroom is. Ook helpt het opslaan ervan om de stroom lokaal te houden. Je moet dus niet meer opslaan dan je in feite nodig hebt.